Właściciel biura Sławomir Pawlikowski w 2016 roku powołał do życia „Szkołę Wabienia Sławka Pawlikowskiego”. W ramach działalności biura polowań równocześnie prowadzone są kursy, szkolenia i seminaria na temat wabienia zwierzyny.

Oferta biura obejmuje zarówno kursy stacjonarne prowadzone w auli „Muzeum Przyrodniczego im. Krystyny i Włodzimierza Tomków” w Ciężkowicach (pow. tarnowski) jak i kursy wyjazdowe do Zarządów Okręgowych PZŁ oraz Kół Łowieckich, a także dla innych instytucji jak chociażby nadleśnictwa. Kursy są zarówno jednodniowe jak i dwudniowe połączone z warsztatami wabienia. Podczas kursów i szkoleń uczymy wabienia jeleni, byków, danieli byków, saren, dzików, drapieżników, dzikich kaczek i gęsi, jarząbków, słonek oraz wielu innych gatunków nie tylko łownych.

Wabienie to również sztuka przydająca się fotografom przyrody, miłośnikom i obserwatorom przyrody. Prowadzimy również pokazy wabienia podczas imprez łowieckich takich jak „Hubertusy”, rocznice Kół Łowieckich oraz imprezy o charakterze edukacyjnym dla dzieci i młodzieży.